تبلیغات
درس و کاکتوس - گیاهان گوشتی
.   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifکانال تلگــرامhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifمطالب درسیhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                              http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifصفحه اصلیhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                                                                                    .http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif
 گیاهان گوشتی

یاهان گوشتی گیاهانی هستند که دارای برگها و ساقه های ضخیم و آبدارند. از آنجایی که شباهتهای زیادی به کاکتوسها دارند، گاهی با یکدیگر اشتباه می شوند. گیاهان گوشتی مانند کاکتوسها بسیار مقاومند، زیرا اغلبشان به نواحی گرم و کم آب تعلق دارند. با توجه به اینکه این گیاهان می توانند برای مواقع کم آبی مقدار زیادی آب در برگهای خود ذخیره کنند، شرایط نگهداری آنها نیز تا حدودی با کاکتوسها مشابه است. تفاوت گیاهان گوشتی و کاکتوسها در برگهایشان است. کاکتوسها برگ مشخصی ندارند، در حالی که برگ گیاهان گوشتی تا حدودی مشخص است. فقط چند نوع کاکتوس به طور استثنایی برگ دارند. در این شماره، شما را با چند گیاه زینتی که دارای برگهای گوشتی هستند، آشنا می کنیم.

گل ناز:

گیاه زینتی زیبایی است که گلهایش از نظر رنگ بسیار متنوع اند. ناز به خانواده کراسولاسه (crassulaceae) تعلق دارد. برگهای اغلب گیاهان این خانواده گوشتی و آبدارند. ناز گیاهی است یکساله که معمولاً به وسیله کاشت بذر ازدیاد می یابد، اما قلمه ساقه هایش نیز به آسانی ریشه دار می شوند. بذر ناز را باید در اواخر زمستان به خاک بنشانیم، تا در اواخر تابستان یا پاییز شاهد گلهایش باشیم. گیاه مناسبی برای باغچه یا گلدانهایی است که روی تراس قرار دارند. نازها از جنس سدوم (sedum) هستند. بیش از صد و پنجاه گونه گیاه گوشتی از جنس سدوم وجود دارند که بعضی از آنها دایمی و برخی یکساله اند.
از خصوصیات گل ناز آویختگی ساقه هایش است که موجب زینت اطراف گلدان و یا کناره تراس می گردد.
کراسولا: Crassula

در خانــواده کراسولاســه (crassulaceae) کراسولا گیاه زینتی مشهوری است که به آفریقای جنوبی تعلق دارد. این گیاه نیز مانند سایر همقطارانش دوستدار گرما است و نسبت به آب کم مقاومت زیادی دارد. برگهایش آبدار و ضخیم و پولک مانندند.
کالانچوئه: Kalanchoe

این گیاه دارای برگهایی است آبدار با بریدگیهای فراوان. دویست گونه دارد و متعلق است به خانواده کراسولاسه.
رویشگاه «کالانچوئه» ماداگاسکار است. این گیاه را نیز می توان مانند سایر گیاهان خانواده کراسولاسه به وسیله کاشت بذر و قلمه ساقه تکثیر کرد. در وضع مناسب رشد زیادی می کند تا جایی که به شکل درختچه درمی آید. گلهای زرد، قرمز یا ارغوانی رنگش به آن زیبایی خاصی می بخشد.
اِشوریا: Echveria

برای این گیاه نام گیاهشناس و نقاش مکزیکی که کاشف آن بوده، انتخاب شده است. برگهایش تخم مرغی و ضخیم و به رنگ سبز مایل به خاکستری اند. گلهایش زرد، صورتی و یا نارنجی رنگند. به روش قلمه برگ یا استفاده از پاجوش ازدیاد می یابد. جزو خانواده کراسولاسه است.
آلوئه: Aloe

جزو گیاهانی است که برگهایش گوشتی و آبدارند. به خانواده لیلیاسه (liliaceae) تعلق دارد. آلوئه ساقه ندارد، اما برگهای ضخیمش که همه از یک نقطه خارج می شوند، رشد زیادی می کنند. گلهایش قرمز یا زردرنگ بوده و به صورت خوشه ای از اندام میله ای شکلی آویزان می شوند. به روش تقسیم پاچوش تکثیر می گردد.
هاورتیا: Haworthia

گیاه زینتی دیگری است از خانواده لیلیاسه. ساقه ندارد. برگهایش ضخیم و نوک تیز و مخطط هستند. گلهای زنگوله ای شکلش به صورت خوشه ای، به طول دوازده سانتی متر در تابستان ظاهر می گردند. (شکل 1)
با استفاده از پاچوشهایش تکثیر می شود.
* * *
(شکل 1)
مراقبتهای لازم از گیاهانی که

برگهای گوشتی دارند
شما را با چند نمونه از این گیاهان که متعلق به خانواده های کراسولاسه و لیلیاسه بودند، آشنا ساختیم. حال ببینیم نحوه نگهداری و پرورش آنها چگونه است. همان طور که ملاحظه کردید، اینها گیاهانی گرمادوست و روشنایی پسندند. برای اینکه به گل بنشینند، باید از نور کامل آفتاب استفاده کنند. نسبت به نوع خاک بسیار کم توقعند. گیاهان خانواده کراسولاسه در هر نوع خاکی رشد می کنند، اما به طور کلی در خاکهای سبک (دو قسمت ماسه و یک قسمت خاک باغچه) مناسبترند.
آبیاری:

تا زمانی که هنوز کاملاً رشد نکرده اند، باید آنها را به طور مرتب آبیاری کرد، اما وقتی از رشد کافی برخوردار شدند، آبیاری را کم کنید و فقط زمانی به آنها آب بدهید که خاک کاملاً خشک شده باشد. به این گیاهان در تابستان آب بیشتری بدهید، اما در زمستان و زمانی که رطوبت نسبی هوا زیاد است، به حداقل آب احتیاج دارند.

http://169.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifفهرست بهترین مطالب درسیhttp://169.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif

پایگاه عکسهای متحرک - gif20.rozblog.com

تعداد - گروه گیف دونی ــ دوشنبه 20 تیر 1390 و ساعت 06:38 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ پاورپوینت نیرو همه جا
+ طرح درس اعداد زوج و فرد
+ پاورپوینت برای تدریس مساحت دایره
+ طرح درس سالانه نگارش ششم ابتدایی
+ آزمایشات کتاب علوم ششم ابتدایی بخش ورزش و نیرو
+ روشهای تقویت حافظه
+ طرح درس تدریس مساحت دایره
+ پایگاه کیف درسی
+ تحقیق در مورد لایه ازون
+ طرح درس سالانه علوم تجربی اول دبستان
+ طرح درس سالیانه ریاضی ششم ابتدایی
+ طرح درس سالانه هنر پایه چهارم
+ پاورپوینت به دست آوردن اعداد اول
+ طرح درس سالانه ریاضی اول ابتدایی
+ طرح درس روزانه آموزش نشانه آ

صفحات :
 بهترین های دانلود

ورود به صفحه اصلی