تبلیغات
علم کده کاکتوس - درخچه های غول آسای بسیار زیبا
.   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifشهـر علـمhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifبانک مقالـاتhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                              http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifصفحه اصلیhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                                                                                    .http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif
 درخچه های غول آسای بسیار زیبا

خیابان بائوباب


Baobab با نام علمی Adansonia از خانواده Malvaceae بزرگترین ساکولنت شناسایی شده جهان می باشد که از نظر گستردگی پوشش، یکی از عمومی ترین پوشش گیاهی آفریقا به شمار می رود.

توزیع آن در مرکز آفریقا بسیار کم ولی متناسب با الگو های بارندگی در سواحل اقیانوس اطلس، حاشیه شمال به جنوب آفریقا و خصوصا در سودان، آنگولا و نامبیا زیاد می باشد تا حدی که به صورت تجاری و حتی برای جذب توریست توسط دولت ها کشت و کنترل می شود.

Baobab در زبان آفریقایی: kremetart، هوسا: KUKA، سوتو: seboi، تسوانایی: mowana، تسونگا: shimuwu، وندایی: muvhuyu، عربی: tabladi نامیده شده و در انگلیسی به اسامی درخت موش مرده (به خاطر شکل میوه اش) درخت نان میمون (به خاطر نرم و خشک بودن میوه اش)، درخت وارونه (به خاطر شاخه های پراکنده و شبیه ریشه اش) و درخت کرم تارتار می شناسند.

علت نامگذاری علمی آن به افتخار Michel Adanson که آنرا در سنگال مورد بررسی قرار داده و در آکادمی علوم فرانسه به ثبت رسانده است، می باشد. گونه Adansonia digitata شایع ترین گونه و پوشش در آفریقا می باشد.

Baobab flower

Baobab flower

Baobab fruit

Baobab fruit

این ساکولنت دارای گل های سفید و وارونه بوده و میوه آن نیز خوراکی و سرشار از آنتی اکسیدان، کلسیم و ویتامین C می باشد. مقدار ویتامین C آن 3 برابر پرتقال است. میوه آن به عنوان یک میوه سنتی و بومی بسیار مورد استقبال مردم بومی و توریست ها می باشد. برگ های تازه و جوان این ساکولنت در مالی با استفاده از سس های خاص پخته و به صورت یک غذای سنتی در بازار های روستا ها به فروش می رسد. حتی برگ های آنرا خشک و پودر کرده و به عنوان طعم دهنده استفاده می کنند. روغن استخراج شده از بذر میوه این ساکولنت در روستاها برای پخت و پز بسیار مورد استفاده می باشد.

خیابان بائوباب

خیابان بائوباب

خیابان Baobabas خیابانی خاکی بین شهر های Morondava و Belon’i Tsiribihina در ناحیه Menabe در غرب ماداگاسکار واقع می باشد. این جاده اولین اثر ثبت شده طبیعی آفریقا در یونسکو می باشد و توسط محیط زیست ماداگاسکار تحت حفاظت بوده هر ساله توریست های بیشماری را به سمت خود جذب می کند.

شهرت و جذابیت این جاده به علت وجود درختان Baobab در اطراف آن می باشد. درختانی بسیار مرتفع و عظیم الجثه که هر بیینده ای را متحیر می کند. قدمت این درختان بیش از 800 سال می باشد. درختان این جاده از نوع Adansonia grandidieri بوده و ارتفاع آن به بیش از 30 متر می رسد.

این منطقه در قدیم renala نام داشت و در ماداگاسکار این دختان را مادر جنگل می دانستند و اعتقاد دارند که جنگل انبوهی از این گونه وجود داشته و این درختان بقایای آن جنگل می باشد. در حال حاضر در اطراف این درختان روستاها و مزارع برنج وجود دارد که خود تهدیدی برای این درختان و اختمال آتش سوزی برای آنها می باشد.

از قدیم این درختان نماد عشق بودند زیرا بر اساس افسانه ای قدیمی اعتقاد دارند دو درخت Baobab در کنار هم و بهم تنیده بودند که سالیان متمادی قدمت داشتند و در زیر آن دو مرد و زن جوان پیوند عاشقی بستند ولی عشق آنها به ازدواج ختم نشد و هر کدام در روستای خود شریک زندگی دیگری پیدا کردند ولی همچنان رویای عشق هم را در خاطرات و لحظات زندگی خود داشتند و در لحظات دعا و نیایش در کنار این Baobab ها در کنار هم به عنوان زوج عاشق رویایی با هم بودند.

 لینک های طلایی : درختچه بسیار زیبا ، درختان غول آسای بزرگ ، درختان حیرت انگیز ، درختان گوشتی حیرت انگیز ،

http://169.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif مشاهده مطالب مفید و کاربردی http://169.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif

پایگاه عکسهای متحرک - gif20.rozblog.com

گروه گیف دونی ــ پنجشنبه 18 دی 1393 و ساعت 12:00 ب.ظ
 نوشته های پیشین
+ تحقیق قابل ویرایش - چنگیز خان مغول
+ چرا مارمولک ها دم خود را قطع می کنند؟
+ طرح درس خاک با ارزش - علوم پنجم
+ اطلاعاتی در مورد آب سنگین
+ طرح درس علوم پنجم مبحث رنگین کمان
+ روش به وجود آمدن بادها
+ آشنایی با ماه گرفتگی و انواع آن
+ چرا سکه ها شیار یا برچستگی دارند ؟
+ طرح درس سالیانه هدیه های آسمان پایه ششم
+ تعادل بدن موقع راه رفتن به کمک دستها
+ علت نامگذاری هندوانه ابوجهل چیست ؟
+ یخ خشک و روش نگهداری آن
+ مطالبی جالب در مورد راه ابریشم
+ معرفی سایتهای درسی و علمی و آموزشی
+ تحقیق در مورد روشهای صحیح آب نوشیدن

صفحات :
 بهترین های دانلود

ورود به صفحه اصلی