تبلیغات
درس و کاکتوس - روشهای پیوند کاکتوسها
.   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifکانال تلگــرامhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifفهرست مطالبhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                              http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifصفحه اصلیhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                                                                                    .
 روشهای پیوند کاکتوسها

١- پیوند سطحی :

 در این گونه پیوند دو سطح پایه و پیوند باید کاملا صاف و مسطح باشد . پوسته خارجی کاکتوسها سخت و چسبناک است بنابراین با چاقوی کاملا تیز و باریکی برش افقی روی پایه دو سطح را روی هم قرار داده و با نوارپلاستیکی نخ و یا با استفاده از وزنه های فلزی آنها را روی هم استوار می نمایند .

2- پیوند شکافی :

 پس از گزینش پایه و پیوند  در وسط پایه شکافی به شکل 7 (گوه hevog ) ایجاد نمود سپس پیوندک را در داخل شکاف جای می دهیم . برای اتصال آنها از نخ یا خلال دندان  سود می جوییم .   

٣- پیوند مورب :

 این نوع پیوند بیشتر برای پایه های بلند و باریک سفارش می شود . در این روش پایه و پیوند را به گونه اریب برش داده سپس دو قطعه را با نخ محکم می نمایند .  

چند روز پس از انجام پیوند گیاه را در سایه گذارده و باید دقت نمود که نخ یا نوار پلاستیکی خیلی خوب بسته شده باشد . پس از یک هفته نیز چنانچه از خار یا چوب خلال استفاده شده باید برای جلوگیری از بروز آلودگی و بیماریها آنها را از پایه و پیوند بیرون آورد .

٤- پیوند خواب :

 به تازگی بسیاری از تولید کنندگان روش دیگری را در پیوند کاکتوسها بر گزیده اند که ((پیوند خواب )) نامیده شده است . در این روش پایه پیوند بدون ریشه بوده و به صورت قطعه ای از قلمه کاکتوس می باشد . آنگاه پیوندک را به یکی از روشهای گفته شده در عمل پیوند بر روی پایه بدون ریشه پیوند زده و سپس هر دو قسمت پایه و پیوند را به صورت چسبیده به هم در گلدانی مستقل جاری می دهند . به مرور زمان پایه و پیوندک هر دو سریعا آغاز به رشد می نمایند .

 یا دآوری می شود که  کشورهای صادرکننده کاکتوس پیوندی "ژیممنوکالیسوم" بیشتر از این روش سود می برند . زیرا در این روش هم انتقال گیاه آسان تر انجام می شود و دیگر این کاکتوسها به صورت قطعاطی بدون ریشه به فروش می رسند
پایگاه عکسهای متحرک - gif20.rozblog.com

تعداد - گروه گیف دونی ــ جمعه 10 دی 1389 و ساعت 06:44 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ پایگاه کیف درسی
+ تحقیق در مورد لایه ازون
+ طرح درس سالانه علوم تجربی اول دبستان
+ طرح درس سالیانه ریاضی ششم ابتدایی
+ طرح درس سالانه هنر پایه چهارم
+ پاورپوینت به دست آوردن اعداد اول
+ طرح درس سالانه ریاضی اول ابتدایی
+ طرح درس روزانه آموزش نشانه آ
+ طرح درس سالانه قابل ویرایش علوم نهم
+ طرح درس سالانه مطالعات اجتماعی هشتم
+ طرح درس ریاضی ششم اندازه گیری زاویه
+ طرح درس فارسی اول - آموزش نشانه ت
+ طرح درس سالانه پیام آسمان هشتم
+ طرح درس فارسی دوم - درس نوروز
+ طرح درس سالانه قرآن هشتم

صفحات :
 بهترین های دانلود

ورود به صفحه اصلی