تبلیغات
کاکتوس و مطالب درسی - روشهای پیوند کاکتوسها
.   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifکانال تلگــرامhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifفهرست مطالبhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                              http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifصفحه اصلیhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                                                                                    .
 روشهای پیوند کاکتوسها

١- پیوند سطحی :

 در این گونه پیوند دو سطح پایه و پیوند باید کاملا صاف و مسطح باشد . پوسته خارجی کاکتوسها سخت و چسبناک است بنابراین با چاقوی کاملا تیز و باریکی برش افقی روی پایه دو سطح را روی هم قرار داده و با نوارپلاستیکی نخ و یا با استفاده از وزنه های فلزی آنها را روی هم استوار می نمایند .

2- پیوند شکافی :

 پس از گزینش پایه و پیوند  در وسط پایه شکافی به شکل 7 (گوه hevog ) ایجاد نمود سپس پیوندک را در داخل شکاف جای می دهیم . برای اتصال آنها از نخ یا خلال دندان  سود می جوییم .   

٣- پیوند مورب :

 این نوع پیوند بیشتر برای پایه های بلند و باریک سفارش می شود . در این روش پایه و پیوند را به گونه اریب برش داده سپس دو قطعه را با نخ محکم می نمایند .  

چند روز پس از انجام پیوند گیاه را در سایه گذارده و باید دقت نمود که نخ یا نوار پلاستیکی خیلی خوب بسته شده باشد . پس از یک هفته نیز چنانچه از خار یا چوب خلال استفاده شده باید برای جلوگیری از بروز آلودگی و بیماریها آنها را از پایه و پیوند بیرون آورد .

٤- پیوند خواب :

 به تازگی بسیاری از تولید کنندگان روش دیگری را در پیوند کاکتوسها بر گزیده اند که ((پیوند خواب )) نامیده شده است . در این روش پایه پیوند بدون ریشه بوده و به صورت قطعه ای از قلمه کاکتوس می باشد . آنگاه پیوندک را به یکی از روشهای گفته شده در عمل پیوند بر روی پایه بدون ریشه پیوند زده و سپس هر دو قسمت پایه و پیوند را به صورت چسبیده به هم در گلدانی مستقل جاری می دهند . به مرور زمان پایه و پیوندک هر دو سریعا آغاز به رشد می نمایند .

 یا دآوری می شود که  کشورهای صادرکننده کاکتوس پیوندی "ژیممنوکالیسوم" بیشتر از این روش سود می برند . زیرا در این روش هم انتقال گیاه آسان تر انجام می شود و دیگر این کاکتوسها به صورت قطعاطی بدون ریشه به فروش می رسند
پایگاه عکسهای متحرک - gif20.rozblog.com

تعداد - گروه گیف دونی ــ جمعه 10 دی 1389 و ساعت 07:44 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ درس پژوهی ریاضی اول دبستان
+ طرح درس آموزش بخش پذیری اعداد کتاب ریاضی پنجم
+ طرح درس آیا مولکولها حرکت می کنند
+ طرح درس روزانه ضرب اعداد ریاضی سوم دبستان
+ مقاله قابل ویرایش بازیافت کردن
+ کانال سیستم های دانش آموزی دانا تلگرام
+ تحقیقی در مورد پیاز و روشهای درمانی آن
+ انیمیشن های ریاضی در مورد حل مساله
+ دانلود منتخب کاریکاتورها برای دانش آموزان
+ گل درمانی در کیف اینترنتی
+ کلمات کلیدی برای افزایش رتبه وبلاگ و سایت
+ آدمک جادویی بسازید و دیگران را شگفت زده کنید
+ روش نگهداری گل ناز
+ پرورش گل یخی در خانه
+ گیاهی که مثل بخاری گرما تولید می کند

صفحات :
 بهترین های دانلود

ورود به صفحه اصلی